PayLasıM ForMu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PayLasıM ForMu

AnasayfaAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

ÖSS Yertleştirme Takvimi Ne zaman ??

YazarMesaj
By_Akrep
YöNeTiCi [SiTe Sahibi]
YöNeTiCi   [SiTe Sahibi]
By_Akrep

kuralları : ÖSS  Yertleştirme Takvimi Ne zaman ?? 441010
Rep gücü : 0

ÖSS  Yertleştirme Takvimi Ne zaman ?? Empty
MesajKonu: ÖSS Yertleştirme Takvimi Ne zaman ??   ÖSS  Yertleştirme Takvimi Ne zaman ?? EmptyÇarş. Şub. 25, 2009 10:36 pm

ÖSS  Yertleştirme Takvimi Ne zaman ?? Ossek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS’de ek yerleştirmeye ilişkin takvimin henüz belirlenmediğini, ancak geçen yılki ek yerleştirme takvimine yakın tarihler olacağını bildirdi.
Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversitelere kayıtların 1-8 Eylül 2008 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini kaydetti. Üniversitelerde kayıtlar sonrasında boş kalacak kontenjanların belirlenmesi gerektiğini söyleyen Yarımağan, bu kontenjanlarla birlikte merkezi yerleştirmede boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapılacağını ifade etti.
Bu yıl merkezi yerleştirme sonucunda üniversitelerde yaklaşık 17 bini meslek yüksekokullarında olmak üzere toplam 24 bin boş kontenjan kaldığını ifade eden Yarımağan, bu yıl yerleşen aday sayısının geçen yıla göre yaklaşık 200 bin arttığını, bunlardan 100 bine yakınının Açıköğretime yerleştiğini kaydetti.
-”DOLULUK ORANI GEÇEN YILA GÖRE ARTTI”-
Tüm programlarda doluluk oranında geçen yıla göre yükselme olduğunu kaydeden Yarımağan, ”Örneğin geçen yıl bu aşamada KKTC’deki üniversitelerde doluluk oranı yüzde 40 idi bu yıl yüzde 50′yi geçti” dedi.
Ek yerleştirme başvuruları geçen yıl 1-4 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Ek yerleştirmeye, merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) başvuramıyor. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, hiçbir yere yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına kesin kayıt yaptırmış olanlar da ek yerleştirmeye başvurabiliyor.
http://hadi.forummum.com

ÖSS Yertleştirme Takvimi Ne zaman ??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2009 yılı Sınav Takvimi
» bir japon ne zaman merhaba der?????????????
» Neden mi senden hoşlanmıyor ?? Gir ve bak o zaman :)